Burnos higienaPROFESIONALI BURNOS HIGIENA

    Burnos ertmėje, 1 kubiniame milimetre yra apie 1000 000 000 000 bakterijų. Dalis jų, skaidydamos angliavandenius, gamina rūgštis, kurios pažeidžia dantų paviršių ir sukelia dantų ėduonį (kariesą). Kuo blogesnė burnos higiena, tuo aktyvesnės bakterijos. Kuo ilgiau nevalomos apnašos, tuo stipriau jos tvirtinasi prie dantų paviršiaus - susidaro palanki terpė bakterijoms daugintis. Ilgainiui minkštosios bakterinės apnašos mineralizuojasi ir susidaro dantų akmenys, kurių neįveikia joks dantų šepetėlis.

Burnos higienos procedūra

  Atvykus pas burnos higienistę, ultragarsiniu skaleriu bei specialiais instrumentais nuvalomos kietosios ir minkštosios apnašos, esančios virš dantenų ir po jomis - šalinami mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai. Pašalinus dantų akmenis ir apnašas, dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, poliravimo gumytėmis, poliravimo pasta. Profesionalios burnos higienos procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu.

  Esant jautriems dantims prieš ar po procedūros, atliekamos ypač efektyvios fluoro aplikacijos. Jei pacientas pageidauja, nuskausminama.

  "Air Flow" - ypač efektyvus būdas nuvalyti nikotino, kavos, arbatos ir kitokias apnašas net sunkiai prieinamose vietose. Po šios procedūros dantys tampa pastebimai šviesesni, baltesni.

Kodėl būtina profesionali burnos higiena?

  Blogas burnos kvapas, kraujuojančios dantenos, nesveiki ir paslankūs dantys - dantų ėduonies, dantenų uždegimo (gingivito) bei giliau esančių apydančio audinių uždegimo (periodontito) pasekmės.

  Ankstyvoji dantenų pažeidimo stadija vadinama gingivitu. Dantenos būna paraudusios, paburkusios, kraujuoja valant dantis. Labiau išplitusi ir sunkesnė apydančio audinių liga yra periodontitas, sukeliantis gilesnių audinių: dantenų, periodonto raiščių ir kaulo pažeidimus. Ankstyvoje stadijoje ši liga gali būti sustabdyta. Susidūrus su periodontitu vėlesnėse stadijose, kai dantys tampa paslankūs, gydymas yra sudėtingas ir reikalauja nemažų išlaidų. Esminė dantų ir periodonto ligų profilaktikos priemonė - tinkama asmeninė ir profesionali burnos higiena.

  Jei atliekamas ortodontinis gydymas breketais, buvo implantuoti ir/ar protezuoti dantys - profesionali burnos higiena ypač svarbi!

  Dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui, todėl svarbu, kad pastovūs, ne rečiau kaip du kartus per metus, apsilankymai pas burnos higienistą ir gyd. odontologą taptų įpročiu.

 

  Svarbu. Tik profesionali burnos higienistė gali efektyviai pašalinti dantų apnašas ir akmenis!

Išsamiai informacijai prašome registruotis konsultacijai ar vizitui

Baltijos g. 42, (8-37) 378 379

Jotvingių g. 13 (8-37) 377 778

Šilainiai, Kaunas