OrtodontijaORTODONTIJA

  Ortodontinio gydymo esmė – anatominės dantų padėties dantų lanke atstatymas, sąkandžio ir žandikaulio anomalijų gydymas. Šio gydymo taip pat gali prireikti, ruošiantis ortognatinei (žandikaulio) operacijai arba prieš protezavimą. Mūsų klinikoje tiesinami dantys suaugusiems ir vaikams: breketais, plokštelėmis, funkciniais aparatais

  Ortodontinio gydymo sėkmę lemia paciento požiūris bei motyvacija. Labai svarbu laikytis numatyto gydymo ir visų gydančio gydytojo nurodymų. Negalima pamiršti ir nuolatinės burnos higienos, kruopščios dantų priežiūros: svarbu ne tik atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą kas 3 – 6 mėnesius, tačiau nuolat naudoti specialius dantų šepetėlius, tarpdančių siūlus, tarpdančių šepetėlius.

  Mūsų klinikoje ortodontinį gydymą atlieka gyd. ortodontė, esanti KMU ir Suomijos OULU universiteto doktorantė.

  Išsilavinimas:

2007 - iki dabar, Suomijos Oulu Universitetas, doktorantūra.
2005 - iki dabar, Kauno Medicinos Universiteto Ortodontijos klinika, doktorantūra.
2002 - 2005 m. Kauno Medicinos Universiteto Ortodontijos klinika, antrinė rezidentūra - gydytoja ortodontė.
1995 - 2000 m. Kauno Medicinos Universitetas - gydytoja stomatologė.

 

BREKETAI

  Ortodontinis gydymas ortodontinėmis kabėmis (breketais) trunka apie 1,5 - 2,5 metus, todėl reikalauja vidinės paciento motyvacijos ir pasiryžimo. Taikant šį gydymo metodą, kas mėnesį ar du, priklausomai nuo breketų rūšies ir gydymo plano, privaloma lankytis pas gydantį gydytoją ortodontą breketų korekcijai. Breketų rūšis gali būti parenkama pagal funkcionalumą konkrečiam atvejui, išvaizdą, tvirtumą ir kitas savybes. Mūsų klinikoje dirbama su metalinėmis, metalinėmis „mini“ ir keramikinėmis breketų sistemomis.

 Metaliniai breketai

  Metaliniai breketai gali skirtis forma, fiksavimo mechanizmais, ortodontinių vielų tvirtumu ir patogumu. Gydymas metaliniais breketais yra labiausiai paplitęs, trunka 1,5 – 2,5 metus, reikalauja pastovių vizitų pas gydantį gydytoją.

 Metaliniaimini“ breketai

  Yra smulkesni, plokštesni už įprastus metalinius breketus, taigi mažiau pastebimi. Ypač tinka mažesnius dantis turintiems pacientams.

 Keramikiniai breketai

  Keramikinius breketus pacientai renkasi dėl estetinių jų savybių. Jie yra mažiau pastebimi, todėl ypač populiarūs suaugusių pacientų tarpe. Verta paminėti, jog gydymas keramikiniais breketais gali užtrukti keletą mėnesių ilgiau nei metaliniais, o lūžus ar skilus keramikiniam breketui, nedelsiant reikia keisti jį nauju. Gydymas keramikiniais breketais yra brangesnis.

   Mūsų klinikoje gali būti taikomas kombinuotos breketų sistemos, t.y. keramikinius breketus klijuoti ant priekinių dantų, o ant tolimesnių – metalinius.

 

 ORTODONTINĖS PLOKŠTELĖS

    Gydymas ortodontinėmis plokštelėmis taikomas įvairiame amžiuje, veiksmingiausias - vaikams nuo 8 iki 13 metų. Taigi, pastebėjus vaiko sąkandžio defektus ar kreivėjančius dantukus, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją ortodontą. Nešiojant išimamą plokštelę, per keletą metų, kol vyksta vaiko organizmo brendimo procesas, galima išspręsti ortodontines problemas.

    Visgi, nors išimamos ortodontinės plokštelės sudaro palankesnes sąlygas burnos higienai palaikyti, jos gali atlikti tik ribotas dantų padėties korekcijas, be to, yra nelabai patogios, o galimybė plokštelę išsiimti dažnai yra priežastis, dėl ko vaikas jos nenešioja.

  

FUNKCINIAI APARATAI

 Funkciniai aparatai skirti anomaliniam sąkandžiui koreguoti, paprastai taikomi dvyliktais – keturioliktais vaiko augimo metais, kai vystymasis intensyviausias, po to funkciniai aparatai nebeveiksmingi. Veikimo principas – laikyti apatinį žandikaulį priverstinėje pozicijoje, tokiu būdu koreguojant sąkandį. Gydymo trukmė – iki 1,5 metų, nešiojant ne mažiau kaip 12 – 14 valandų per parą.

 

Išsamiai informacijai prašome skambinti ir registruotis konsultacijai

Baltijos g. 42, (8-37) 378 379

Šilainiai, Kaunas