Chirurginė odontologijaCHIRURGINĖ ODONTOLOGIJA 

Labiausiai paplitusi chirurginės odontologijos procedūra yra danties traukimas. Danties traukimo priežastys gali būti įvairios.

  • Dantys stipriai pažeisti ėduonies po traumų arba periodontito.
  • Dantys pažeisti po nesėkmingo kanalų gydymo arba nekokybiško protezavimo.
  • Netaisyklinga danties/dantų padėtis.
  • Danties arba šaknies lūžimas.
  • Sutrikęs danties dygimas.

Kitos klinikoje teikiamos chirurginės paslaugos yra cistektomija, Alveolito gydymas bei gingivektomija.

Cistektomija. Gydymas reikalingas tuomet, kai yra kaulo destrukcijos židinys žandikaulyje, dažniausiai aplink vieno arba kelių dantų viršūnes. Tokiu atveju, yra prapjaunama gleivinė ir pašalinamas pažeistas židinys nuo šaknies, po to pašalinama šaknies viršūnėlė (rezekcija) ir užplombuojama specialia plombine medžiaga.

Alveolito gydymas. Gydymas reikalingas, kai nesusiformuoja krešulys arba jis iškrenta po danties traukimo. Tuomet į alveolę (kaulinė vieta, kurioje buvo danties šaknis) patenka infekcija, kuri gali sukelti uždegimą (alveolitą). Pagrindiniai alveolito požymiai yra skausmas, blogas kvapas, sklindantis iš burnos bei prastai gyjančios žaizdos. Tokiu atveju taikoma nesudėtinga procedūra, jos metu nuskausminus, sukeliamas kraujavimas, dėl to susiformuoja krešulys. Tačiau kaip ir kiekviena liga, alveolitas gali būti užleistas. Tada gydymas būna sudėtingesnis. Pažeistą vietą reikia išplauti antiseptiniais tirpalais ir įvesti tvarsčius su vaistais bei apsilankyti pas gydytoją  dar kelis kartus (perrišimui).

Išsamiai informacijai prašome skambinti ir registruotis konsultacijai

Baltijos g. 42, (8-37) 378 379

Jotvingių g. 13, (8-37) 377 778

Šilainiai, Kaunas